Цікаві статті

1

Міфи та факти про наркотики !

Міф 1: наркомани обрані самою долею.

Тільки їм відкритий невідомий світ істини. Мабуть, цей міф один з найдревніших. Його історія йде своїми коренями в глибоку старовину, коли шамани, жерці і оракули за допомогою наркотичних речовин спілкувалися з духами і богами. Але свої гілки пишною кроною він розкинув лише в XIX і XX столітті. Головним чином цьому сприяла літературна інтелігенція середини XIX століття. Наскільки той світ, що відкривається перед наркоманом, відповідає істині — питання спірне.

Світ кайфу — це спотворена реальність. Наркотик змінює сприйняття, а сприйняття змінює усвідомлення реальності. Але, як ні крути, уникнути реальності неможливо. Тоді про який таємний сенс світу кайфу можна говорити?

Міф 2: наркотики допомагають спілкуванню, зближують людей.

Наркотики так само зближують, як і алкоголь. Чи багато ви, шановані читачі, знайшли друзів в стані алкогольного сп’яніння? Навряд чи. Круг інтересів наркомана неминуче звужується. Врешті-решт, він обмежується лише самим наркотиком і всім, що з ним пов’язане. Наркоманів об’єднує лише наркотик. Попросту разом його легше добувати. Але ні про яку духовну єдність мови йти не може. У наркомана немає друзів, є тільки знайомі!

Якщо наркоман називає вас другом, то це усього лише означає, що він дає гарантію не «кидати» по всяких дрібницях (стільниковий телефон, пара сотень рублів і тому подібне), але тільки по дрібницях, і коли у нього немає абстинентного синдрому.

Міф 3: наркотики допомагають придбати позитивний настрій.

Цей міф не бреше, він просто не договорює частину правди. Безперечно, наркотики можуть поліпшити настрій. Вже саме відчуття «приходу» (початкова стадія ейфорії), кайфу (ейфорії) примушує людину радіти. Але мало хто говорить про зворотну сторону медалі подібного способу поліпшення настрою. Чим частіше наркоман звертається до наркотика за позитивним настроєм, тим менше він стає здатним до придбання позитивного настрою без нього. Цей процес практично безповоротний. Зрештою, складається ситуація, коли без наркотика ніякого позитивного настрою вже не може бути. Наркоман потрапляє в психологічну пастку, вихід з якої лежить через жорстоку депресію із-за відмови від наркотика. Так що подумайте, чи варто покращувати свій настрій наркотиками? Чи варто змінювати свободу і радощі життя, на, можливо, яскравіші, але швидкоплинні відчуття наркотичного рабства?

Міф 4: марихуана — це легкий наркотик.

Наркотики можна ділити на легкі або тяжкі з таким же успіхом, як і ділити смерть на легку або важку.

Дійсно, на перший погляд, нічого страшного в марихуані немає: абстинентного синдрому (ломки) немає, звикання з’являється незначне. З другого погляду картина різко міняється. Перша проба: покурили, відчули дивні, але приємні відчуття. Друга проба: покурили, раптом стало легко і весело, світ навкруги сприймається у веселковому світлі. Третя проба: ви стали пізнавати новий і радісний світ ейфорії, все навколо вас почало перетворюватися. Кольори стали яскравіше, їжа приємніша, ніжна знемога закутує вас. Ви в «темі». Що ж, перші три кроки цілком приємні і нешкідливі, чи не так?

Але одного прекрасного дня ви помітите, що чомусь занадто дратівливі, вам неначе чогось бракує. А коли трохи пізніше ви придбаєте чергову коробку марихуани, ви зрозумієте, чого саме вам бракувало.

З цієї миті ви стаєте повним рабом марихуани. А коли спробуєте кинути, депресія нагадає, у якому світі ви тепер живете.

Якщо ділити наркотики на легені і важкі, то марихуану потрібно відносити, передусім, до важких, бо чим слабкіше фізична залежність, тим сильніше залежність психологічна. Людина просто не бачить сенсу в тому, щоб кинути палити марихуану. Сам розум стає на захист наркотика, адже в нім він не бачить реальної загрози. Вона з’явиться надто пізно, коли, по суті, нічого змінити вже не можна.

Міф 5: «горілка без пива — гроші на вітер”. — те ж і з наркотиками

«Горілка без пива — гроші на вітер» — досить універсальний принцип, який призводить до таких збочених видів наркоманії, як полінаркоманія і суміш наркоманії з алкоголізмом. З цього міфу народилося поняття «догнатися», тобто посилити дію базової психоактивної речовини за допомогою алкоголю або наркотика.

Так з’являються такі дикі коктейлі, як фенозепам з трамадолом, пиво або горілка з марихуаною, шампанське з амфетаміном, гашиш з героїном, героїн з кокаїном і тому подібне. Подібні коктейлі спочатку діють завжди безвідмовно, і наркомани із стажем не гидують ними. Але настає момент, коли і вони перестають діяти. Наркоманові не судилося виграти гонку за ейфорією у толерантності (звикання). Смерть чомусь ходить повільніше за ейфорію, і наркоман наздоганяє її швидше. Посилюючи ейфорію від наркотика іншою психоактивною речовиною, він неминуче посилює і його руйнівну дію.

Міф 6: краще бути наркоманом, ніж алкоголіком.

Що краще, випасти з вікна двадцятого або тридцятого поверху? Складне питання, чи не так? Можна, звичайно, згадати фізику. Розрахувати швидкість падіння свого тіла, силу удару зіткнення тіла із землею і прикинути, які ушкодження будуть смертоносніше.

Але погодьтеся, що більшість з нас не ставить такі питання, бо вони актуальні для самовбивць. На щастя, велика частина людства доки не позбавлена інстинкту самозбереження, за винятком, мабуть, людей тих, що зневірилися, психічнохворих, алкоголіків і наркоманів. Обираючи вид наркотика, або взагалі вибираючи, що саме вживати — алкоголь або наркотики — ви просто вибираєте поверх, з якого розпочнеться ваш політ на дно. Цікавий факт: якщо підходити на вулиці до випадкових перехожих і ставити їм одне і те ж питання: «Що краще — вистрибнути з вікна двадцятого або тридцятого поверху»? — та переважна більшість не замислюючись відповість, що краще взагалі не стрибати. Але якщо підходити і ставити інше питання: «Що краще — бути наркоманом або алкоголіком»? — упевненість респондентів різко зменшиться. Люди почнуть замислюватися. Адже за своєю суттю друге питання ідентичне першому. Чим меньш шкідливим буде ваше захоплення на перший погляд, тим більше затяжним буде ваше падіння, тим більше буде отримувана вами шкода.

8 фактів про наркотики

Факт 1: Наркотики заважають творчості

Існує шкала емоцій, по якій люди переміщаються вгору і вниз впродовж життя. Припустимо, комусь нудно. Людина палить «травичку» (марихуану), під дією наркотика нерви німіють, людину «піднімає» в стан неправдивого щастя. Але це фальшивка, оскільки після наркотика він почуває себе так погано, що все стає байдуже. Коли наркоман знову підніметься за шкалою емоцій, він виявиться трохи «нижчий» того стану, в якому був до прийому наркотика.

Людина рухається все нижче і нижче за шкалою, почуває себе все менш і менш щасливим і з часом втрачає здатність до творчості.

Факт 2: Люди вживають наркотики, щоб позбавитися від неприємних відчуттів.

Ті, хто вживають наркотики, намагаються позбавитися від болю або небажаних відчуттів, включаючи нудьгу. Щоб зрозуміти, чому людина вживає наркотики, необхідно знати, що з ним було не так до початку їх прийому.Можливо, це була проблема із здоров’ям, біль. Можливо, йому хотілося відчути себе щасливішим. Або, можливо, йому було просто нудно.

Наркотики — це тимчасовий відхід від небажаних відчуттів. Щоб знайти справжнє рішення, людині необхідно знайти першопричину.

Факт 3: Усі наркотики впливають на розум.

Коли людина думає про що-небудь, вона користується картинками зі своєї пам’яті. Таку «розумову картинку» легко побачити самому. Якщо ви закриєте очі на декілька секунд і подумаєте про кішку, то побачите зображення кішки. Кожну секунду розум записує 25 картинок і зберігає їх надалі для вирішення життєвих проблем.

Зазвичай, коли людина згадує що-небудь, інформація приходить до нього з картинок його розуму дуже швидко. Але наркотики затуманюють ці картинки, вони роблять їх безглуздими і розпливчатими, що утворює «порожнечі» в розумі. Коли людина намагається отримати інформацію з такої каламутної маси, йому це не вдається. Наркотики роблять людину загальмованою і безглуздою.

Факт 4: Наркотики притуплюють усі почуття.

Оскільки наркотики «заморожують» нервову систему, вони стають єдиним способом, який може позбавити від небажаних відчуттів болю, смутку, нудьги або страху. Іноді, в критичних медичних ситуаціях, наркотики потрібні. Проте ці речовини блокують усі відчуття і почуття. Врешті-решт, будь-яке почуття стає важче для сприйняття. Людина відчуває себе менш активною і може поводитися так, ніби все що відбувається його не турбує.

Крім усього іншого, наркотики впливають на людину так, що вона стає менш сприйнятливою до оточення, повільнішою. Загальмовуються розумові процеси і реакція. Таким чином, якщо людина вжила наркотики, нещасні випадки і інші небезпечні ситуації можуть статися з нею з більшою вірогідністю.

Факт 5: Марихуана ушкоджує легені, нерви і мозок.

У димі марихуани міститься 400 хімікатів, 60 з яких збільшують ризик захворювання раком. Ці елементи залишаються в організмі на роки. Марихуана містить нейротоксин (отрута, що діє на мозок і нерви).

Коли хто-небудь палить марихуану, відбувається дві речі: по-перше, відбувається дуже швидке спалювання вітамінів і мінералів в тілі людини, по-друге, нерви людини німіють.

Кожного разу він палить більше, оскільки не почуває себе досить добре, і кожного разу, коли дія наркотика закінчується, він почуває себе трохи гірше, ніж до цього.

Врешті-решт, ті, хто палять марихуану, не хочуть наркотика. їм ПОТРІБНИЙ наркотик, щоб приглушити небажані відчуття в тілі, викликані його вживанням.

Факт 6: Екстазі — один з найбільш небезпечних наркотиків.

Дослідження показали, що екстазі дуже серйозно і на тривалий час ушкоджує нервову систему. Екстазі — це «галюциноген» (наркотик, який діє на розум таким чином, що людина бачить або відчуває щось, чого не відбувається в реальності). Галюциногени — одні з найбільш небезпечних наркотиків.

Галюциногени перемішують «картинки» в розумі людини. Результатом цього можуть стати постійний страх, смуток і інші почуття, які не мають нічого спільного з тим, що відбувається в реальності.

Факт 7: Алкоголь — найбільш широко використовуваний наркотик.

Алкоголь — це наркотик. Подібно до будь-якого іншого наркотика, він отруює організм. Він спалює вітаміни у вашому організмі і ви почуваєте себе втомленим або хворим після його прийняття. Це є причиною «похмілля».

Факт 8: Коли дія наркотика закінчиться, людина захоче ще.

Коли дія будь-якого наркотика проходить, біль або неприємне відчуття стають ще сильніше, чим раніше.