Допомога родичам ЗАЛЕЖНИХ

57

Допомога родичам ЗАЛЕЖНИХ.
Визнавати важко, Ваш близька людина – алкоголік або наркоман. Ще важче з ним жити.
Нікому не побажаєш. У цьому розділі ми підкажемо, як вести себе, як допомогти родичу або своїй близькій людині. І як допомогти самому собі, якщо поруч знаходиться людина з проблемою. Ця проблема – «Алкогольна залежність» або «наркотична залежність». Можна назвати однією фразою — хімічна залежність.
Хімічна залежність – це хронічне, прогресуюче, невиліковне захворювання, характеризується нав’язливим характером вживання. Вживання речовин відбувається, незважаючи на очевидні негативні наслідки вживання. Вживання речовини може бути постійним або періодичним. Якщо захворювання не буде зупинено, воно призведе до передчасної смерті пацієнта (Всесвітня організація охорони здоров’я).
Не займайтесь «самолікуванням»!!!
Якщо людина хворіє запаленням легень, він звертається до терапевта, далі фахівець призначає лікування. Якщо є проблеми з серцем, звертаються до кардіолога. Якщо виникає питання: «Як кинути пити? Як кинути колотися?», звертаються за допомогою в наркологічний диспансер. Саме тут відбувається лікування залежності. Виведення із запою, наркологічна допомога, реабілітація наркозалежних і людей з діагнозом «хворі на алкоголізм». Наш державний наркологічний центр має великий досвід допомоги таким людям. В основу нашої роботи закладена мінесотська програма «12 кроків». Це одна з найефективніших програм, створена для лікування людей з проблемой алкозалежності і наркозалежності. Сенс полягає у визнанні очевидного факту : самостійно людина не в змозі впоратися з проблемою, йому потрібна допомога. Ця допомога потрібна для того, щоб видужати, а ось для цього, в житті потрібні серйозні зміни. Ми знаємо, як допомогти, ми знаємо, як повернути Вашій близькій людині ЗДОРОВ’Я. «Здоров’я — повне фізичне, психічне, соціальне і духовне благополуччя». Що робити Вам?

 1. Не вірьте в слова і не пошкодуйте! Жалість вбиває і залежного, і Вас самих. Обіцянки і слова залежного-манипуляция! Тільки вчинкам можна вірити!
 2. Залежного можна умовити лікуватися самотужки, якщо він цього не хоче.
 3. Твердість і радикальність! Лише Ваша тверда позиція створить безвихідну ситуацію для залежного, в результаті якої йому не залишиться шансу, крім як піти на лікування.
 4. Чи не заохочуйте та не лайте залежного! Це дасть привід залежному маніпулювати Вами.
 5. Ніяких угод і «мотивів» з залежним! Не давайте обіцянок про заохочення його лікування і майбутню тверезість! головне, что повенин знати заледний – його не існує для Вас поки він споживає алкоголь чи наркотики!
 6. Залежний обслуговує себе сам! Свої речі стирає сам. Гроші не давати! Якщо він заснув у бруді або під’їзді, нехай прокидається там, де він заснув.
 7. Вирішенням соціальних і побутових питань залежний займається сам. Не контролюйте його. Не вказуйте йому: з ким спілкуватися, куди йти, що йому їсти.
 8. Не говоріть із залежним про його проблему, коли він випив або «під кайфом».
 9. Не «ховайте» проблему залежного ні від кого з сімейного кола. Родичі повинні знати про проблему. Прийміть для себе той факт, що особисто Ви майже нічого не знаєте про саму проблему.
 10. Дотримуйтеся нейтралітету у всьому. Друзів залежного не діліть на поганих і хороших. Тих людей, яких залежний вважає друзями, говорите: «Якщо ти друг, скажи йому, що він хворий !»
 11. Не торгуйтесь з залежним! Не «ведіться» на схему: «Три місяці я пролікуюсь, повернусь додому, а потім раптом зірвусь – знову повернусь на лікування». Будьте категоричні в своїй позиції: «Або ти проходиш лікування заради безкомпромісної тверезості, або я тебе не знаю. »

Змінюйтеся самі! Це жорстко, але ПРАЦЮЄ!!!

 1. Зізнайтеся собі, що Ви — співзалежні, це проблема, причому психічного характеру. Не брешіть собі і не приймайте рішень, які Вам самим не зрозумілі, кращий варіант – не робіть нічого самостійно!
 2. Дійте! Меньше слів! Станьте прикладом. Почніть ходити на групи для співзалежних. Почніть визнавати свої недоліки і виправляти їх. Почніть нести відповідальність за себе.
 3. Після проходження залежних реабілітації – підтримуйте його в тверезості, не докоряйте минулим. Пам’ятайте одне: якщо у Вас немає змоги виконувати перераховані вище рекомендації, збільште між собою і хворим дистанцію. Це дуже важливо!