Друге відділення Полтавського обласного наркодиспансеру

475

Стаціонарне відділення №2 Полтавського обласного наркодиспансеру

(м. Полтава, вул. Медична, 1, територія обласної психіатричної лікарні):Стаціонарне відділення №2 Полтавського обласного наркодиспансеру

 1. Створене у зв’язку з реформуванням структури наркологічної служби Полтавської області на базі 10-го (наркологічного) відділення психлікарні 01 липня 2006 року. На даний час розраховане на 30 ліжок з цілодобовим перебуванням пацієнтів. За понад 11 років роботи (станом на кінець 2017) у відділенні отримали допомогу понад 6800 хворих наркологічного профілю.

Основним напрямком діяльності є надання лікувально – реабілітаційної допомоги хворим на алкогольну, а також наркотичну залежність.

 Відділення спеціалізується на наданні допомоги наркологічним хворим:

   • з важким перебігом алкогольної абстиненції;
   • зі станом відміни, спричиненим зловживанням іншими психоактивними речовинами (ПАР);
   • після перенесених гострих психозів (наприклад, делірій – т. зв. «біла гарячка»);
   • з хронічними психотичними розладами (наприклад, амнестичний /Корсаковський/ психоз, алкогольна маячня ревнощів);
   • з соматичними та неврологічними ускладненнями;
   •  з коморбідною психічною патологією;
   • з розладами адаптації та післятравматичними стресовими розладами (ПТСР), спричиненими військовими конфліктами чи іншими кризовими факторами (зокрема, у внутрішньо переміщених осіб, безхатченків),  що викликали наркологічне захворювання чи його загострення.

2. У відділенні проводяться:

 • Комплексне обстеження пацієнтів (лабораторне, функціональне, консультування і тестування на ВІЛ – інфекцію та вірусні гепатити), надаються консультації фахівців суміжних спеціальностей, психологів, юриста, консультації із соціальних питань.
 • Лікування хворих на алкогольну та наркотичну залежність, а саме: дезінтоксикаційна (в т.ч. детоксикація наркозалежних із застосуванням агоністів опіатних рецепторів /метадон, бупренорфін/), психоседативна терапія, медикаментозне попередження психотичних та інших ускладнень абстинентного синдрому з індивідуалізацією використання сучасних методик (при необхідності лікування проводиться на засадах конфіденційності).
 • Психологічне консультування та діагностика (в т.ч. з використанням сучасних методик – Індексу тяжкості залежності, скринінгу ASSIST, Міссісіпського опитувальника бойового ПТСР тесту СМІЛ /багатофакторне дослідження особистості/ тощо).
 • Інформування та мотивування:

— групова та індивідуальна психокорекція з використанням програми «12 кроків», методів сінемалогії (перегляд програмних фільмів з наступним обговоренням) та бібліотерапії (читання та обговорення програмної літератури Анонімних Алкоголіків та Анонімних Наркоманів), тренінгу, спрямованого на вирішення специфічних проблем, та тренінгу персонального зростання, протирецидивного тренінгу;

— цільові групові та індивідуальні консультації для пацієнтів, які в силу зниження когнітивних функцій чи фізичного стану, не в змозі відвідувати групові заняття;

— групи само- та взаємодопомоги у вихідні дні;

— підтримуюча терапія після виписки в індивідуальній (психологічне консультування) та груповій (при відділенні щосереди працює група Анонімних Алкоголіків “На Шведській” /яка у 2017 році відзначила 10-річний ювілей/) формах;

— підтримка духовної сфери пацієнтів (спілкування з волонтерами Церкви “Відродження” щопонеділка);

— індивідуальне консультування родичів та близьких пацієнтів щоденно;

— консультування пацієнтів із соціальних питань та допомога при їх вирішенні; інформування хворих щодо послуг Центрів зайнятості; стикування хворих без постійного місця мешкання з Центром допомоги безхатченкам.

3. Госпіталізація проводиться: у робочі дні — з 800 до 1400.

При собі необхідно мати:

 1. направлення  лікаря – нарколога;
 2. паспорт чи інший документ, що засвідчує особу;
 3. змінне взуття;
 4. засоби особистої гігієни;
 5. зошит, ручку;
 6. комплект постільної білизни (по можливості).

Для узгодження дати госпіталізації  телефонуйте:

сестринський пост — ☎ (0532) 69 09 96;

завідувач відділеннязавідувач відділення 2 відділення Полтавського наркодиспансеру
Андрющенко Сергій Вікторович

☎ (0532) 69 09 95,
☎ (093) 524 76 26.

 

 • Маєш проблеми з алкоголем?  з наркотиками?
 • Не в змозі зупинитися після першої чарки?
 • Виправдовуєш можливими судомами пияцтво наступного дня?
 • Вважаєш, що не стане сил кинути наркотики?

Телефонуй!  Приходь!