Стаціонарне відділення №2 Полтавського обласного наркодиспансеру
(м. Полтава, вул. Медична, 1, територія обласної психіатричної лікарні):
- Створене у зв’язку з реформуванням структури наркологічної служби Полтавської області на базі 10-го (наркологічного) відділення психлікарні 01 липня 2006 року. На даний час розраховане на 30 ліжок з цілодобовим перебуванням пацієнтів. За понад 11 років роботи (станом на кінець 2017) у відділенні отримали допомогу понад 6800 хворих наркологічного профілю.
Основним напрямком діяльності є надання лікувально – реабілітаційної допомоги хворим на алкогольну, а також наркотичну залежність.
Відділення спеціалізується на наданні допомоги наркологічним хворим:
-
-
- з важким перебігом алкогольної абстиненції;
- зі станом відміни, спричиненим зловживанням іншими психоактивними речовинами (ПАР);
- після перенесених гострих психозів (наприклад, делірій – т. зв. «біла гарячка»);
- з хронічними психотичними розладами (наприклад, амнестичний /Корсаковський/ психоз, алкогольна маячня ревнощів);
- з соматичними та неврологічними ускладненнями;
- з коморбідною психічною патологією;
- з розладами адаптації та післятравматичними стресовими розладами (ПТСР), спричиненими військовими конфліктами чи іншими кризовими факторами (зокрема, у внутрішньо переміщених осіб, безхатченків), що викликали наркологічне захворювання чи його загострення.
-
2. У відділенні проводяться:
- Комплексне обстеження пацієнтів (лабораторне, функціональне, консультування і тестування на ВІЛ – інфекцію та вірусні гепатити), надаються консультації фахівців суміжних спеціальностей, психологів, юриста, консультації із соціальних питань.
- Лікування хворих на алкогольну та наркотичну залежність, а саме: дезінтоксикаційна (в т.ч. детоксикація наркозалежних із застосуванням агоністів опіатних рецепторів /метадон, бупренорфін/), психоседативна терапія, медикаментозне попередження психотичних та інших ускладнень абстинентного синдрому з індивідуалізацією використання сучасних методик (при необхідності лікування проводиться на засадах конфіденційності).
- Психологічне консультування та діагностика (в т.ч. з використанням сучасних методик – Індексу тяжкості залежності, скринінгу ASSIST, Міссісіпського опитувальника бойового ПТСР тесту СМІЛ /багатофакторне дослідження особистості/ тощо).
- Інформування та мотивування:
— групова та індивідуальна психокорекція з використанням програми «12 кроків», методів сінемалогії (перегляд програмних фільмів з наступним обговоренням) та бібліотерапії (читання та обговорення програмної літератури Анонімних Алкоголіків та Анонімних Наркоманів), тренінгу, спрямованого на вирішення специфічних проблем, та тренінгу персонального зростання, протирецидивного тренінгу;
— цільові групові та індивідуальні консультації для пацієнтів, які в силу зниження когнітивних функцій чи фізичного стану, не в змозі відвідувати групові заняття;
— групи само- та взаємодопомоги у вихідні дні;
— підтримуюча терапія після виписки в індивідуальній (психологічне консультування) та груповій (при відділенні щосереди працює група Анонімних Алкоголіків “На Шведській” /яка у 2017 році відзначила 10-річний ювілей/) формах;
— підтримка духовної сфери пацієнтів (спілкування з волонтерами Церкви “Відродження” щопонеділка);
— індивідуальне консультування родичів та близьких пацієнтів щоденно;
— консультування пацієнтів із соціальних питань та допомога при їх вирішенні; інформування хворих щодо послуг Центрів зайнятості; стикування хворих без постійного місця мешкання з Центром допомоги безхатченкам.
3. Госпіталізація проводиться: у робочі дні — з 800 до 1400.
При собі необхідно мати:
- направлення лікаря – нарколога;
- паспорт чи інший документ, що засвідчує особу;
- змінне взуття;
- засоби особистої гігієни;
- зошит, ручку;
- комплект постільної білизни (по можливості).
Для узгодження дати госпіталізації телефонуйте:
сестринський пост — ☎ (0532) 69 09 96;
завідувач відділення
Андрющенко Сергій Вікторович
☎ (0532) 69 09 95,
☎ (093) 524 76 26.
- Маєш проблеми з алкоголем? з наркотиками?
- Не в змозі зупинитися після першої чарки?
- Виправдовуєш можливими судомами пияцтво наступного дня?
- Вважаєш, що не стане сил кинути наркотики?
Телефонуй! Приходь!